رقابت های جام ملت های فوتبال اروپا از فردا به میزبانی مشترک کشورهای سوئیس و اتریش آغاز می شود و 16 تیم در قالب 4 گروه به رقابت با یکدیگر می پردازند.

در این بین تیم های اتریش و لهستان اولین حضور خود در این رقابت ها را تجربه می کنند، قهرمان این بازی ها به عنوان نماینده اروپا در جام کنفدراسیون ها که در سال 2009 در کشور آفریقای جنوبی برگزار می شود حضور پیدا خواهد کرد.

----- برنامه مسابقات در ادامه مطلب ------


گروه A: سوئیس - جمهوری چک-‌ پرتغال - ترکیه


گروه B: اتریش - کرواسی - آلمان - لهستان


گروه C: رومانی - فرانسه - هلند - ایتالیا


گروه D: اسپانیا- روسیه- یونان - سوئد


برنامه دور اول بازی ها به شرح زیر است( ساعت بازی ها به وقت تهران است):


شنبه 7 ژوئن:


گروه A:


سوئیس- جمهوری چک: شهر بازل سوئیس ورزشگاه جیکوب پارک ساعت 20:30


داور: روبرتو روزتی از ایتالیا


پرتغال – ترکیه: شهر ژنو سوئیس، ورزشگاه ژنو ساعت 23:15


داور: هربرت فاندل از آلمان


یکشنبه ، 8 ژوئن گروه B:


اتریش – کرواسی: وین اتریش، ورزشگاه ارسنت هابل - ساعت 20:30


داور: پیتر وینک ازهلند


آلمان – لهستان: کلاگنفرت اتریش، ورزشگاه ورترسی، ساعت 23:15


داور: فرانک دبیلکر از بلژیک


دوشنبه، 9 ژوئن گروه C


رومانی- فرانسه: زوریخ سوئیس، ورزشگاه لتزیگراند، ساعت 20:30


داور: مانوئل مخوتو گنزالس از اسپانیا


هلند - ایتالیا: برن سوئیس ، ورزشگاه سویزی، ساعت 23:15


داور: پیتر فرود فلت از سوئد


سه شنبه، 10 ژوئن ، گروه D


اسپانیا- روسیه: اینسبروک اتریش، ورزشگاه نیوتیولی، ساعت 20:30


داور: کزاد پلاتز از اتریش


یونان – سوئد: سالزبورگ اتریش، ورزشگاه والس سایزنهیم ساعت 23:15


داور: ماسیمو بوساکا از سوئیس


چهارشنبه، 11 ژوئن گروه A


جمهوری چک – پرتغال: ژنو سوئیس، ورزشگاه ژنو ساعت 20:30


داور: کایروس واسرس از یونان


سوئیس – ترکیه: بازل سوئیس، ورزشگاه جیکوب پارک ساعت 23:15


داور: لوبوس میشل از اسلواکی


پنج شنبه، 12 ژوئن گروه B:


کرواسی- آلمان: کلاگنفورت، ورزشگاه ورترسی ساعت 20:30


داور: فرانک دبیلکر از بلژیک


اتریش- لهستان: وین اتریش، ورزشگاه ارسنت هابل ساعت 23:15


داور: هاوارد وب از انگلستان


جمعه 13ژوئن گروه C


ایتالیا- رومانی: زوریخ سوئیس، ورزشگاه لنزیگراند، ساعت 20:30


داور: هنوز مشخص نشده است.


هلند - فرانسه: برن سوئیس، ورزشگاه سویزی، ساعت 23:15


داور: هنوز مشخص نشده است.


شنبه، 14ژوئن گروه D


سوئد- اسپانیا: اینسبروک اتریش، ورزشگاه نیوتیولی ساعت 20:30


داور: هنوز مشخص نشده است.


یونان- روسیه: سالزبورگ اتریش ، ورزشگاه والس سایزیهم ساعت 23:15


داور: هنوز مشخص نشده است.


یکشنبه، 15 ژوئن گروه A


سوئیس – پرتغال: بازل سوئیس، ورزشگاه جیکوب پارک ساعت 20:30


داور: هنوز مشخص نشده است.


ترکیه – جمهوری چک: ژنو سوئیس، ورزشگاه ژنو ساعت 23:15


داور: هنوز مشخص نشده است


دوشنبه 16 ژوئن گروه B


لهستان – کرواسی: کلاگنفرت ، ورزشگاه ورشی ساعت 20:30


داور: هنوز مشخص نشده است.


اتریش-آلمان: وین اتریش، ورزشگاه ارسنت هابل ساعت 23:15


داور: هنوز مشخص نشده است.


سه شنبه، 17 ژوئن گروه C


هلند- رومانی: برن سوئیس ورزشگاه سویزی ساعت 20:30


داور: هنوز مشخص نشده است.


فرانسه - ایتالیا: زوریخ سوئیس، ورزشگاه لتزیگراند ساعت 20:30


داور: هنوز مشخص نشده است.


چهار شنبه 18 ژوئن گروه D


یونان- اسپانیا: شهر سالزبورگ اتریش، ورزشگاه والس سایز نهیم ساعت 20:30


داور: هنوز مشخص نشده است.


روسیه – سوئد: اینسبروک اتریش ورزشگاه نیوتیولی ساعت 23:15


داور: هنوز مشخص نشده است.