احمدی نژاد: با صعود به جام جهانی هدیه خوبی به مردم می‌دهی

رئیس جمهوری در دیدار با ملی پوشان گفت: اطمینان دارم با صعود به جام جهانی هدیه خوبی به مردم می دهید.

به گزارش خبرگزاری فارس، محمود احمدی نژاد پس از تماشای تمرین بازیکنان تیم ملی گفت: امروز برای چند دقیقه‌ تمرین شما را در نظر گرفتم و به نظر می رسد خوب تمرین می‌کنید؛ اما برای لحظاتی جلوی دروازه حریف عجله می‌کردید.
در همین لحظه علی دایی سرمربی تیم ملی خطاب به رئیس جمهوری گفت: با دیدن شما هول شده‌اند.
در این لحظه احمدی نژاد گفت: همانطور که گفتم خوب تمرین می‌کنید. امیدوارم با بدنسازی مطلوب کاری کنید بازیکنان در هر مسابقه بتوانند 160 دقیقه بازی کنند. به یاد دارم دایی زمانی که جوان بود در جریان مسابقه 90 دقیقه‌ای هرگز احساس خستگی نمی‌کرد. اگر قوی و منعطف باشید همه کارها درست خواهد شد و نفرات زودتر به هماهنگی خواهند رسید.
احمدی نژاد اظهار داشت: همیشه سعی کنید در زندگی دقیق باشید. پس از آنکه به جام جهانی رفتید با شما بازی خواهم کرد تا دیگر هول نشوید و معتقدم با حوصله بیشتر راحت‌تر می‌توانید حریفان را شکست دهید.
وی ادامه داد: سطح بازی شما به مراتب بالاتر از آسیاست و اگر حریفان آسیایی و کشورهای اطراف اتفاقی نتایجی را کسب کرده‌اند، بیشتر با صرف هزینه‌های هنگفت حاصل شده است؛ اما ایران پر از استعدادهای پرتوان است.
رئیس جمهوری یادآور شد: امسال مسابقات لیگ برتر خوبی را با 18 تیم برگزار کردیم درحالی که در گذشته لیگ ما فقط 2 تیم قوی داشت؛ اما امروزه 6 یا 8 تیم خیلی خوب در لیگ داریم. مسابقات ما در دسته‌های اول،‌ دوم، سوم و لیگ برتر برگزار می‌شود و اصلا قابل مقایسه با گذشته نیست.
احمدی نژاد در باره نحوه حمایت از تیم ملی تاکید کرد: باید فدراسیون همیشه از فوتبال جوانان، فوتسال، فوتبال ساحلی نوجوانان در سطح جهانی حمایت کند. از همه مسئولان تشکر می‌کنم که به خوبی تیم ملی را حمایت می‌کنند و ما نیز حمایت خوبی از این تیم خواهیم کرد.
احمدی نژاد گفت: برای بازیکنان و کادر تیم ملی هدیه‌ای را تدارک دیدیم که آخر هفته این هدیه را اهدا خواهیم کرد، البته هدیه پیش‌بینی شده ربطی به بازی ایران و امارات ندارد.معتقدم که به جام جهانی صعود خواهید کرد و در سالگرد امام خمینی هدیه خوبی به ملت ایران خواهید داد.
احمدی نژاد افزود: برای بالا بردن سطح کیفیت تیم ملی باید با تیم‌های بزرگتر بازی کنید.
در همین لحظه علی دایی در واکنش به اظهارات رئیس جمهوری عنوان کرد: بارها خواسته‌ایم که با تیم‌های بزرگتر بازی کنیم و برای دیدار با این تیم‌ها برنامه ‌ریزی کردیم.
احمدی نژاد پس از شنیدن صحبت‌های دایی گفت: اگر بازی خوبی را تدارک ببینید جدا از اعتبارات متعلق به فدراسیون فوتبال هزینه‌‌هایی را برای برگزاری تیم‌های بزرگ نیز فراهم خواهیم کرد.
وی خطاب به بازیکنان تیم ملی فوتبال گفت: پتانسیل در فوتبال ایران خیلی بالاست در برخی از کشورها هرگز فکر نمی‌کردیم بتوانیم در سکوی جهانی قرار بگیریم؛ اما ملی پوشان بسکتبال و والیبال به خوبی این افتخار را کسب کردند و معتقدم در فوتبال این پتانسیل ده برابر است.
رئیس جمهوری تصریح کرد: متاسفانه عده‌ای فضا و فرهنگ داخلی را تخریب کردند تا سطح کار بالا نرود، مثلا در بخشی از برنامه‌ها به سراغ بازیکنان می‌روند تا حاشیه‌سازی می‌کنند. در حالی که معتقدم برای رسیدن به بهترین جایگاه‌ها باید قله را نگاه کنیم.
وی ادامه داد: میرزا پور باید بهترین دروازه‌بان جهان شود و همه بازیکنان تیم ملی باید بهترین باشد و این موضوع نباید با حاشیه‌سازی در فوتبال نا ممکن شود؛ اما به نظر می‌رسد عده‌ای در زمینه حاشیه‌سازی تعمد دارند.
احمدی نژاد گفت: با برنامه‌ریزی 5 ساله بدون شک در سطح اول جهان قرار خواهید گرفت و خواهید دید که تک تک نفرات در بهترین جایگاه‌ها هستند. هر کدام از بازیکنان ایران در مقایسه با بزرگان جهان چیزی کم ندارند. هوش، تصمیم‌گیری و خلاقیت در بازیکنان ایرانی بسیار بالا است و با کمی تمرین استعدادها شکوفا خواهد شد که کادر فنی این زحمت را خواهد کشید.
رئیس جمهوری گفت: اگر نگاه به قله باشد ما از تیم‌های آسیایی عبور خواهیم کرد. زمانی کشورهای اطراف و آسیایی قدرتی نداشتند؛ ولی متاسفانه عده‌ای آمدند و اجازه ندادند استعدادها شکوفا شود. من معتقدم جایگاه ایران در همه زمینه‌ها باید در رده اول جهان باشد و این قدرت در وجودتان هست. همدلی قدم اول است. اگر هماهنگ عمل کنید حتی اگر تاکتیک ضعیفی هم وجود داشته باشد بدانید که برنده خواهید شد. در غیر اینصورت و نداشتن هماهنگی حتی با بهترین تاکتیک‌ها نتیجه نخواهید گرفت.
وی در پایان خطاب به بازیکنان گفت: برای حل شدن کارها به خدا توکل کنید. کما اینکه برخی از بازیکنان در مسابقات گل‌زنی می‌کنند در زمین خدا را شاکر هستند و این موضوع برای ما خیلی مهم است و خودتان بارها این رفتار را تکرار کردید.

/ 0 نظر / 7 بازدید