دربی 71

نتیجه دربی 71  2 بر 0 به سود تیم فوتبال کهکشانی استقلال به اتمام رسید

بهترین بازیکن استقلال مجتبی جباری معرفی شد 

ماجرا از این قرار بود که تیم کهکشانی در دقیقه 15 حمله ای را با حرکت میلاد میداودی  از سمت راست شروع کرد  و شوت او به سمت دروازه پرسپولیس با دفع ناقص مدافع پرسپولیس جواب داده شد  وحال بازیکن هوشیار تیم استقلال ،مجتبی جباری  توپ را صاحب می شود و متوجه جایگیری  خوب همتیمیش یعنی فرهاد مجیدی می شود  و او را با یک پاس کوتاه صاحب توپ می کند و فرهاد با یک ضربه نرم  کار را تمام می کند

اما دومیش چطوری بود

آرش برهانی (‌بازیکن تعویضی) در دقیقه 79 بعد  از جا گذاشتن دروازه بان پرسپولیس با یک پاس زیبا به جباری  او را صاحب توپ می کند و مجتبی جباری هم ازخجالت پرسپولیسی ها در می آید و نتیجه را 2 برصفر می کند .

تماشاچیان  ناجوانمردانه ترین بازیکن دربی را مازیار زارع معرفی کردند او تکل خشنی بر پای کرارجاسم بازیکن عراقی استقلال ، همان بازیکنی که پرسپولیسی ها با کتک زدنش می خواستند مهارش کنند انجام داد که باعث مصدومیت او شد .

 

نقدی از علی طیبی از نویسندگان فنز

پرسپولیس با سیستم 1-1-4-4 که داشتند نتوانستند بر سیستم استقلالی ها که 1-3-2-4 بودغلبه کنند البته هردوتیم با5 بازیکن میانه میدان را اداره میکردند ودر خط دفاع برابر بودند.

در اوایل بازی پرسپولیس طی چند حمله ای که داشت نتوانست گلی بزند

همین امر باعث شد تا استقلال با ضد حمله های خود موقعیت های گلی ایجاد کند تا این که روی شوت میداوودی ودفع ناقص معمار زاده استقلال به گل رسید.

آمار در نیمه اول به نفع استقلال بود تا این که در نیمه دوم استقلال توانست بهتر از پرسپولیس بازی راآغازکند و حتی پنالتی سالم کریمی هم توسط نوری به بار ننشست.

تعویض های مظلومی در کل بهتر از تعویض های استیلی بود پرسپولیس با آمدن هاشمیان و نوروزی هجومی تر شد وحتی چند حمله خطرناک هم داشت واین کاملا به نفع مظلومی وشاگردانش شد تا این که روی ضد حمله ای بامحسن یوسفی وآرش برهانی بازیکنان تازه به میدان آمده استقلال به گل دوم خود رسید.

بابررسی بازی میتوان فهمید که استقلال با  تکیه بربازیکنانی مثل جباری و مجیدی بهتر از پرسپولیس بازی کرد وبازیکنانی مثل کریمی یا رضایی یا کاظمیان نتوانست انتقام دو شکست فصل قبل خود را جبران کند.

 

/ 3 نظر / 40 بازدید
فریبا

تا همیشه ی خدا استقلال سرور پرسپولیســــــــــــــــــــــــــــــــه[لبخند]

آرش

سلام.چند وقت پیش بود که پیشنهاد وبلاگ ورزشیو به آقای سهیل مدیر وبلاگهای تولد دادم.حالا نمیدونم از رو پیشنهاد من این کار عملی شد یا نه.اما مهم اینه که این کار عملی شد.من مایلم با این وبلاگ همکاری کنم

عارف سعیدی

سلام وبلاگ خوبی خواهد شد انشاله شما را لینک نمودم انشاله مرا نیز لینک نمایید