دایی: محرومیت کریمی به من مربوط نیست

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران گفت: تیم زامبیا بسیار قدرتمندتر از امارات بود.

به گزارش ایسنا، علی دایی پس از برتری 3 بر 2 تیم ایران در دیدار مقابل زامبیا در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به زمانی که داشتیم بازی خوبی انجام دادیم و این بازی برای شناخت بازیکنان بسیار خوب بود. ما در وضعیت هجومی خوب بودیم اما ضعف‌هایی در دفاع و هافبک داشتیم که باید ترمیم شود. در نیمه‌ی نخست بهتر از حریف بودیم اما در نیمه‌ی دوم به مدت 20 دقیقه بازی را از دست دادیم که حریف توانست به گل برسد. اما پس از آن بهتر شدیم و در ضدحملات می‌توانستیم گل‌های بیشتری بزنیم.

وی افزود: زامبیا حریف تدارکاتی خوبی بود که نمی‌خواست ببازد. در هر صورت زامبیا بسیار قوی‌تر از تیم امارات بازی می‌کند و توانست به خوبی تیم ما را تحت فشار قرار دهد و ما نیز با استفاده از این بازی نقاط ضعف‌مان را پیدا کردیم.

سرمربی تیم ملی درباره‌ی خداحافظی "عنایتی" از تیم ملی گفت: عنایتی از تیم ملی خداحافظی نکرده است. متاسفانه ما باید در تمامی جبهه‌ها بجنگیم. امروز برخی از تماشاگران به یک بازیکن توهین می‌کنند و من بسیار متاسفم. باید مسوولان به این موضوع رسیدگی کنند چرا که تماشاگر حق ندارد به یک بازیکن ملی یا باشگاهی اهانت کند. رضا عنایتی یکی از بهترین بازیکنان ما بود و با وجود موقعیتی که از دست داد و آن هم در فوتبال طبیعی است، بسیار خوب بازی کرد.

وی افزود: ما در تیم ملی کمبودها و نواقصی داشتیم که باید رفع شود اما درست نیست این کمبودها با دعوا و جنجال برطرف شود.

علی دایی در ادامه درباره‌ی خط خوردن رحمان رضایی از تیم ملی نیز گفت: در حالی که مسابقات لیگ ایتالیا یکشنبه آینده پایان یافته بود و قرار بود رحمان رضایی روز چهارشنبه در تمرینات تیم ملی حاضر شود، این بازیکن روز پنج‌شنبه با من تماس گرفت و قبل از آن نیز به هیچ‌عنوان با من تماسی نداشت. ما حتی بلیت سفر به اردبیل را نیز توسط "ابراهیمی" سرپرست تیم برای رضایی فرستاده بودیم اما او پنج‌شنبه تماس گرفت و عنوان کرد که پدر خانم‌اش مریض است.

دایی ادامه داد: از نظر من این حرف‌ها بهانه است و من قبول نمی‌کنم که کسی تیم ملی را اولویت دوم قرار دهد. نیک‌بخت واحدی نیز مشکل داشت اما در تمرینات اردبیل حاضر شد و من به او اجازه دادم تا به تهران بازگردد. از نظر من رحمان رضایی نیز باید همین کار را انجام می‌داد.

علی دایی درباره‌ی کنار گذاشتن علی کریمی از تیم ملی نیز گفت: در تیم ملی برخی مسایل به من مربوط می‌شود که از جمله‌ی آنها نظم و انضباط داخل اردو است و برخی مسایل به من مربوط نمی‌شود. بی‌تردید علی کریمی یکی از بهترین بازیکنان فوتبال ماست و تلاش زیادی برای تیم ملی انجام داده است. با این حال مساله کنار گذاشتن او به من ربط پیدا نمی‌کند و تصمیم فدراسیون است. البته زانوی کریمی نیز مشکل داشت و او به بازی مقابل امارات نمی‌رسید.

وی ادامه داد: من به هیچ عنوان از کنار گذاشتن کریمی اطلاع نداشتم و اگر او را نمی‌خواستم به تیم ملی دعوتش نمی‌کردم.

علی دایی درباره‌ی اظهارات "کفاشیان" مبنی بر اطلاع او از اخراج علی کریمی نیز گفت: کفاشیان چنین صحبتی نکرده است. اگر چنین حرفی هم زده باشد باید خود او پاسخگو باشد. چرا که من اطلاعی نداشتم و حتی خودم پس از مصاحبه‌ی اعضای فدراسیون در تلویزیون از این موضوع مطلع شدم.

علی دایی ادامه داد: در هر صورت ما باید یک سری مسایل را رعایت کنیم. البته تا آنجا که من می‌دانم علی کریمی چندان اهل مصاحبه نیست و بیشتر مدیر برنامه‌هایش به جای او صحبت می‌کند. در هر صورت یک سری مسایل بود که باعث شد این اتفاق بیفتد.

سرمربی تیم ملی درباره‌ی احتمال دعوت مجدد از علی کریمی نیز گفت: من از خدا می‌خواهم که بازیکنی چون کریمی در تیمم باشد. امیدوارم در درجه‌ی اول کریمی سلامتی خود را پیدا کند و با رفع مشکلات پیش آمده بار دیگر به تیم ملی بازگردد.

علی دایی افزود: پس از بازی امروز تصمیم دارم تا پایان امشب 4 بازیکن را از جمع نفرات کنار بگذارم و حتی احتمال دارد با توجه به برخی کمبودها بازیکنان جدیدی به تیم ملی دعوت شوند.

وی درباره‌ی انتخاب مربی جایگزین محمد احمدزاده نیز گفت: تا پایان رقابت‌های مقدماتی جام جهانی مربی جدیدی به ما اضافه نمی‌شود چرا که دیگر زمانی نداریم.

وی درباره‌ی یحیی گل‌محمدی و روته مولر نیز گفت: یحیی دوست خوب من است اما همان‌طور که گفتم، درباره‌ی مربی تصمیمی نداریم و درباره‌ی روته مولر نیز او با فدراسیون فوتبال آلمان قرار دارد و هر زمان که قراردادش پایان پیدا کند، اگر او با فدراسیون فوتبال ایران به توافق برسد خوشحال می‌شوم که با او کار کنم.

دایی در پایان خواستار حمایت رسانه‌ها از تیم ملی ایران شد

/ 0 نظر / 7 بازدید