علی کریمی : باید قبل از من علی دایی محروم می شد

علی کریمی

مهر : کاپیتان دوم تیم ملی فوتبال کشورمان با تاکید بر " ترجیح منافع ملی بر منافع شخصی" گفت: اگر قرار است به خاطر انجام مصاحبه علیه فدراسیون فوتبال محروم شوم، قبل از من باید سرمربی تیم ملی به خاطر این اقدام محروم می شد.
علی کریمی که در حاشیه تمرین صبح امروزش در آکادمی ملی المپیک با خبرنگار مهر گفتگو می کرد، در مورد اتفاقات چند روز اخیر پیرامون او و تیم ملی گفت: خوشحالم که به خاطر انتقاد دلسوزانه اینگونه مورد محبت مسئولان قرار گرفتم. من به کسی بی احترامی نکردم بلکه به طور کلی به ضعف های موجود اشاره کردم.

هافبک تیم ملی فوتبال کشورمان ادامه داد: سالهاست که در تیم ملی بازی می کنم وخود را مدیون این پیراهن مقدس می دانم. من به مردمی که همیشه در کنار تیم ملی بوده اند مدیونم و اگر نتیجه موفقیت آمیزی به دست آمده فقط به خاطر حضور آنان و تشویق هایشان بوده است.

کریمی ادامه داد: همه مرا می شناسند و می دانند که نه باند باز بوده ام و نه اهل سیاه کاری. هیچ وقت در زمان هیچ رئیس فدراسیونی سوگلی نبوده ام. سوگلی هایی که همه آنها را می شناسند. من منافع ملی را به منافع شخصی ترجیح می دهم و به همین دلیل پس از مطرح کردن آن انتقادات زیر بار نرفتم تا حرفم را پس بگیریم. مطمئنم اگر این انتقاد هم نبود همه چیز طبق روال گذشته پیش می رفت.

کاپیتان دوم تیم ملی فوبتال کشورمان با اشاره به تماس های پس از این مصاحبه گفت: گفتند حرفهایت را پس بگیر تا همه چیز نادیده گرفته شود اما قبول نکردم چرا که برای خودم حرف نزده بودم. نه دنبال قراردادم و نه پاداش بلکه به موفقت تیم ملی کشورم فکر می کنم.

وی افزود: دلخوشی مردم به پیروزی های تیم ملی است. وقتی قهرمانی پرسپولیس میلیون ها ایرانی را خوشحال می کند چرا نباید به همه مسائل این تیم دقت و توجه ویژه داشت. دوست دارم استقلال هم قهرمان جام حذفی شود. قهرمانی آبی ها هم میلیون ها ایرانی را خوشحال می کند. صعود به جام جهانی یک کشور را خوشحال می کند و مردم تا مدت ها می خندند و شاد هستند. من دلم برای تیم ملی می سوزد و نگران نتایج تیم ملی هستم. به همین دلیل خودم را مدیون این پرچم و این آب و خاک می دانم.

عضو تیم ملی فوتبال کشورمان در ادامه خاطر نشان کرد: برای همه مسئولان و زحمتکشان فدراسیون وسازمان تربیت بدنی ارزش و احترام قائلم اما من برای خشنودی کسی حرف نمی زنم. انتقاد درست و سازنده می کنم تا تیم ملی به موفقیت برسد. من برای اولین بار بود که از فدراسیون انتقاد کردم. بازیکنی نیستم که بگویند این آقا سابقه اعتراض کردن دارد. می خواهم بدانم مگر نمی گویند انتقاد به جا و سازنده را با جان و دل می پذیریم پس چرا درعمل به گونه ای دیگر رفتار می کنند.

هافبک تیم ملی ادامه داد: بودن یا نبودن علی کریمی مهم نیست بلکه مهم تیم ملی است. از تصمیمی که گرفته شده به هیچ وجه ناراحت نیستم. من هم مثل همه مردم برای موفقیت تیم کشورم دعا می کنم. تیم ملی ارث پدری من نیست که ناراحت شوم. چند سال در جایگاه بازیکن انجام وظیفه کرده ام حالا در کنار مردم  برای موفقیتش دعا می کنم.

علی کریمی با انتقاد از تصمیم فدراسیون فوتبال گفت: اگر قرار است برای یک انتقاد کوچک و به جا که از سر دلسوزی بوده اینگونه با من برخورد کنند باید پیش از من سرمربی محترم تیم ملی را محروم می کردند. آقای علی دایی پیش از شروع جلسه هیئت رئیسه فدراسیون که در هتل المپیک برگزار شد مگر انتقاد نکرد. این مصاحبه از طریق تلویزیون هم پخش شد اما چرا به کسی برنخورد. مگر قانون فقط برای من اجرا می شود؟ یک ایراد من این است که بلد نیستم تغییر موضع دهم. آنهم در جایی که پای منافع ملی وسط باشد. البته یک سئوال هم دارم؛ آیا من تنها بازیکنی بوده ام که از فدراسیون انتقاد کرده ام؟ مگر نکونام بعد از مصدومیتش از مسئولان فدراسیون انتقاد نکرد؟

علی کریمی در ادامه خاطر نشان کرد: امیدوارم تمامی تصمیمات مسئولان کارشناسی شده و در جهت بهبود وضعیت فوتبال ملی باشد. مثل تصمیمی نباشد که بعد از جام جهانی در خصوص دکتر دادکان گرفته شد! قطعا همگان بعد از برکناری دادکان همه شرایط را به خاطر دارند.

هافبک تیم ملی فوتبال کشورمان با اشاره به اتفاقات بعد از مسابقات جام جهانی گفت: با من تماس گرفتند گفتند بیا برویم پیش دادکان اما من قبول نکردم. هرچند برای او احترام ویژه ای قائلم اما دلیل نداشت در چنین شرایطی با او ملاقات کنم. این کارها مختص به افرادی خاص است. افرادی که به خاطر منافع شخصی خود سریع تغییر مسیر می دهند. فکر می کنم دادکان بعد از گذشت دو سال و اندی متوجه خیلی چیزها شده است.

علی کریمی در ادامه گفتگوی خود با مهر خاطر نشان کرد: سالهاست که به چند بازیکن پیله کرده اند. از خداداد عزیزی گرفته تا بقیه بازیکنان. اتهام کم کاری به مهدوی کیا زدند. آن وقت به دنبال چه چیزی بودند؟ با هاشمیان آن برخوردها را کردند از کریم باقری که در اوج فوتبال را کنار گذاشت حرفی نزنم بهتر است؛ حالا هم نوبت رسیده به من.

وی ادامه داد: یک ماه پیش اعلام کردم به محض صعود تیم ملی به جام جهانی از تیم ملی خدا حافظی می کنم. باید قبول کرد که میدان را در اختیار جوانترها بگذریم اما مثل اینکه مصلحت بر این بود که زودتر بروم. در حقیقت سناریو به این ترتیب بود که خودم هم نتوانم تاریخ دقیق خداحافظی ام را مشخص کنم. همه باید به تیم ملی فکر کنیم از رسانه ها گرفته تا کارشناسان کاری کنیم که باعث خوشحالی مردم و سربلندی کشور شود چرا که افتخار همه ما سرافرازی ایران است.

علی کریمی ادامه داد: در کسب موفقیت ها خودشان را همه کاره معرفی می کنند تا همه چیز به اسم آنها تمام شود اما در شکست ها یا غیبشان می زند یا به دنبال توجیه کردن هستند. می گویند وقت نداشتیم، امکانات لازم فراهم نبود، بازی تدارکاتی نداشتیم، قرار بود اینطوری شود آنطوری شد. درست مثل نوشدارو بعد از مرگ سهراب!

کاپیتان دوم تیم ملی فوتبال کشورمان ادامه داد: رکورد شکنی در روحیه من نیست. الحمدالله خدا به من لطف داشته و محبوبیتی به من داده تا نزد مردم از جایگاه ویژه ای برخوردار باشم. فکر می کنم این بالاترین رکورد است که محبوب مردم هستم. هم استقلالی ها به من لطف دارند و هم پرسپولیسی ها. از شما یک سئوال دارم چرا مردم می گویند حرف دل ما را زدی؟

هافبک تیم ملی در مورد آخرین وضعیت خود گفت: هر روز زیر نظر دکتر زرینه فیزیوتراپی می کنم تا به شرایط مطلوب  برسم که از ایشان و همکارانشان تشکر می کنم.

علی کریمی در ادامه خاطر نشان کرد: البته حرف های زیادی برای گفتن دارم که به وقتش خواهم زد. در حال حاضر شرایط مناسب اینگونه حرفها نیست و به عنوان یک ایرانی به موفقیت تیم ملی فکر می کنم. فوتبال ما با کسب 4 سهمیه آسیایی نیازمند برنامه ریزی دقیق تری است. با برگزاری 7 دوره لیگ حرفه ای باید به نقطه مشخصی رسیده باشیم.

وی در پایان گفت: تیم ملی نه متعلق به من و نه کفاشیان و نه دایی و نه هر کس دیگری است. تیم ملی متعلق به مردم ایران است که هر کس در هر سمتی باید وظیفه اش را به نحو احسن در جهت موفقیت تیم ملی انجام دهد.

/ 0 نظر / 7 بازدید