ویم رایزبرگن گزینه نهایی پرسپولیس

رایزبرگن دستیار لئو بنهاکر در جام جهانی 2006 بود و پس از او چندماهی هدایت ترینیداد را برعهده داشت که در نهایت جای خود را به فرانسیسکو ماتورانای کلمبیایی داد

Wim Rijsbergen (foto PRO SHOTS)

سایت گل – بنا به گفته منابع هلندی نزدیک به سایت گل ،ویلهلم خرادوس رایزبرگن همان  گزینه نهایی پرسپولیس برای سرمربیگری است. رایزبرگن متولد 1952 در هلند است که نامش برای فوتبالدوستان پا به سن گذاشته ایرانی آشناست. رایزبرگن عضوی از تیم رویایی نارنجی ها  در دهه 1970 بوده است که دوبار به مقام نایب قهرمانی جهان رسید.

رایزبرگن ، مدافع این تیم بود، تیمی با چهره های درخشان مثل یوهان کرویف، آری هان ، جانی رپ و... که فوتبال دنیا را در سالهای متمادی تحت تاثیر خود قرار دادند.رایزبرگن 28 بازی ملی و یک گل زده در کارنامه دارد. سردبیر بخش هلندی سایت گل با تایید خبر حضور رایزبرگن در ایران  در باره سوابق کاری این مربی نه چندان نام آشنا می گوید:«رایزبرگن دستیار لئو بنهاکر در جام جهانی 2006 بود و پس از او چندماهی  هدایت ترینیداد را برعهده داشت که  در نهایت جای خود را به فرانسیسکو ماتورانای کلمبیایی داد.»

 البته دوران حضور رایزبرگن در ترینیداد بسیار جنجالی و خبرساز بوده است که مدتی سوژه رسانه های منطقه کارائیب بوده است. رایزبرگن هدایت تیمهایی مثل خرونینخن و برادا و وولندام را برعهده داشته و مشهور ترین تیم خارجی ای که وی سرمربی اش بوده است ، الاتفاق عربستان است. او امروز به ایران می آید و برای مذاکره نهایی با مدیر عامل پرسپولیس  به دفتر باشگاه خوهد رفت.  

/ 1 نظر / 21 بازدید
هم وطن

سلام پسر این که همش فوتباله پس بدمینتون کجا رفته لااقل یک لینک از وبلاگ ما بگذار